Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Richard Simso: Kihnu tuletorn

Kihnu tuletorn


Livonian Ring

KIHNU MUUSEUM
Kihnu muuseum asutati 1974. aastal vanasse koolimajja. Näitused on välja pandud nelja ruumi. Neist kaks vaatlevad läbi mitme sajandi saare igapäevaelu: tööriistu, riideid, käsitööd ja mööblit. Ülejäänud kaks ruumi on pühendatud kohalikele naïve art’i esindajatele ja teistele Kihnust pärit kuulsatele meestele, näiteks kohalikku pärimust uurinud Theodor Saarele, kapten Enn Uuetoale ja hõbedasepp Peeter Rooslaiule. Muuseumi kogudesse kuulub ligi 700 eset. Muuseumile kuulub ka maalikogu, mis sisaldab Kihnult pärit naivistlike maalikunstnike töid. Palju maale on ka Kihnu kuulsaimalt maalikunstnikult Jaan Oadilt.

E-mail: muuseum@kihnuvald.ee
Tel: +372 446 9719
Www: www.zone.ee/pmvms/Kihnu/Kihnu.htm

KIHNU ÕIGEUSU KIRIK
Vana kirik rajati saare põhjaossa, kõrgele liivasele rannikule. Legendi järgi hävis see tules Põhjasõja ajal (1700–1710). Arheoloogid on sellest kohast avastanud samasse ajajärku kuuluva matmispaiga. Luterlik reformatsioon jõudis saarele 1530. aastatel, kui piirkond kuulus Rootsi võimu alla. Tollane kabel ehitati saare keskele, peaaegu samale kohale, kus asub praegunegi kirik. 1624. aastal rajati samasse kohta peakirikule alluv kirik. 1840. aastal alanud usuvahetuse liikumise ajal võttis enamik saare elanikke vastu õigeusu. Vene keisri ukaasi järgi anti kivist kirik õigeusu kogudusele ning see ehitati õigeusu traditsioonidele vastavaks. Kirikut ümbritsev tara ja värav ehitati alles järgmise sajandi alguses.

Avatud: 01.05-30.09: 10-15
E-mail: viktor.ivask@eaok.ee
Tel: +372 446 9704


KIHNU SURNUAED
Kohalike jaoks on surnuaed sama püha paik kui kirik. Et surnuid mitte häirida, tuleb seal liikuda väga vaikselt ja hoiduda päikeseloojangu järgselt surnuaiale minekust. Surnuaial leidub selliseid riste, mis pärinevad juba 19. sajandi lõpust. Haud, kuhu on maetud kuulus kapten Enn Uuetoa, keda tuntakse ka Kihnu Jõnni nime all, asub surnuaia peavärava juures. Tema säilmed toodi siia Taanist 1992. aastal. Kapteni haua kõrval paikneb tema viimase laeva „Rock City” puusepa haud. Rootsi külla, legendaarse kapteni sünnikohta, on Kihnu Jõnnile püstitatud ka mälestussammas.

KIHNUL OLEVAD LOODUSKAITSEALUSED OBJEKTID
Saare looderannikul asuvad väikesed laiud (Sangelaiud). Kaks rändrahnu: Kassikivi, mille ümbermõõt on 4,5 meetrit ja Kihnu Liiva-aa Suur Kivi, mille ümbermõõt on 12 meetrit. Neli iidset puud: Koksi talu territooriumil kasvav vana tamm, mille ümbermõõt on 3,1 meetrit ja kõrgus 26 meetrit; kunagisel mõisamaja territooriumil kasvavad kolm suurt niinepuud, mille ümbermõõdud on 3,2 meetrit, 2,5 meetrit ja 2,3 meetrit ning kõrgused on 17 meetrit, 17 meetrit, 16 meetrit.

http://www.livoniamaritima.eu

loe ajaloost pikemalt siit... http://www.kihnu.ee/ajaloost.html


11. september 2009
Pole hinnatud Hindamiseks pead sisse logima.
Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud.
Kaamera:
Canon EOS-1D Mark III
Kuupäevad:
pildistatud 14. september 2008  
üles riputatud 11. september 2009
Statistika:
vaatamisi 1635  
Õigused:
avalik  
Kõik õigused autorile
Lisavõimalused:
Saada fotode esilehele: Saada sõnum:
nagi esileht 12565125
numbrile 13011 Uhe sonumi hind 0.6EUR
Täpsemad parameetrid (EXIF) ...

Foto on albumites »