Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
mudakoger: NII OM!!! :( :( :(

NII OM!!! :( :( :(

KAASAEGSE ORJUSE PÕHIMÕTTED:

1. Orjade majanduslik sundimine püsivale tööle. Kaasaegne ori on sunnitud töötama ilma pausita kuni surmani, kuna ühe kuu jooksul teenitud rahast jätkub vaid eluaseme eest maksmiseks ühe kuu eest, ühe kuu söögiks ja ühe kuu sõidukulude eest tasumiseks. Kuna kaasaegse orja jaoks piisab alati raha vaid ühe kuu jaoks, on kaasaegne ori sunnitud kogu oma elu kuni surmani töötama. Pension on samuti suur illusioon, kuna ori-pensionäril kulub kogu pension oma üüri ja toidu eest tasumiseks ning talle ei jää üldsegi vaba raha.
2. Teiseks tööle sundimise sundmehhanismiks on kunstliku nõudluse loomine pseudovajalike kaupade järele, mida määritakse orjale pähe telereklaamide, müügiturunduse ja kaupade kindla paigutusega kaupluse teatud kohtades. Kaasaegne ori on kaasatud lõputusse "uuenduste" ostmise võistlusesse ja selleks peab ta kogu aeg töötama.
3. Kaasaegsete orjade majandusliku sundimise kolmas varjatud mehhanism on krediidisüsteem, mille "abil" tõmmatakse kaasaegsed orjad laenukabalasse lootusetult sisse tänu pöörasele laenuintressi mehhanismile.
4. Neljas mehhanism, mis sunnib moodsat orja töötama varjatud orjapidaja jaoks, on müüt riigist. Kaasaegne ori usub, et ta töötab riigi heaks, kuid tegelikult on see orjatöö pseudo-riigi heaks, sest tegelikult läheb raha orjapidaja taskusse ja riigi mõistet kasutatakse vaid orjade lollitamiseks, et orjad ei küsiks liiga palju küsimusi, nagu näiteks: miks orjad töötavad kogu elu ja alati on vaesed? Ja miks ei saa orjad osa kasumist? Ja kes täpselt saab orjade poolt maksudena makstud raha omale?
5. Viiendaks orjanduse varjatud sunnimehhanismiks on inflatsioon. Hindade tõus orja palgatõusu puudumisel kindlustab märkamatu orjade röövimise. Seega on tänapäeva ori üha enam vaesunud.
6. Kuues varjatud mehhanism, mis sunnib orja tasuta tööle, on jätta ori ilma rahast ja võimalusest minna tööle teise linna või riiki. See mehhanism sunnib kaasaegseid orjasid töötama ühes linna ettevõttes ja „taluma” kabalistlikke tingimusi, sest muid tingimusi orja jaoks lihtsalt pole ja põgeneda pole tal ka mitte kuhugile.
7. Seitsmes mehhanism, mis sunnib orja töötama tasuta, on orja töö tegeliku väärtuse info varjamine ehk orja poolt toodetud kaupade tegeliku väärtuse varjamine.
8. Tagamaks, et kaasaegsed orjad ei nõuaks oma osa kasumist, ei nõuaks nende vanemate, vanavanemate, vanavanavanemate jt poolt teenitud raha tagastamist, vaikitakse maha röövimise fakt ise. Vaikitakse maha, et orjade tööga loodud väärtused on orjapidajate poolt röövitud väärtused, mis loodi mitmete tuhandete aastate jooksul ajaloo vältel paljude orjade põlvkondade poolt.
(tõlge)

18. aprill 2019
Pole hinnatud Hindamiseks pead sisse logima.
mudakoger
LOOK : https://www.youtube.com/watch?v=bocYn7ISCJs&feature=youtu.be
25.04.2019 22:32
Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud.
Kuupäevad:
pildistatud 01. jaanuar 1970  
üles riputatud 18. aprill 2019
Statistika:
vaatamisi 64  
Õigused:
avalik  
Kõik õigused autorile
Lisavõimalused:
Saada fotode esilehele: Saada sõnum:
nagi esileht 25394469
numbrile 13011 Uhe sonumi hind 0.6EUR