Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru
Teenused on suletud!

Kui sul on veel midagi siit vaja, siis lae need alla kohe!
See on võimalik veel mõned päevad!

OMA asjade allalaamiseks LOGI kõigepealt teenusesse ning otsi OMA fotode/videote lehelt linki kus on sõnad "LAE" ja "ALLA"

Rohkem infot

NB! See teade on nähtav ainult esimesel päringul

NB! Teenused on suletud! Kliki ja loe lähemalt.

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Nagisse pandud piltidest saad mugavalt sõpru ja tuttavaid teavitada. Iga foto või albumi kohalt leiad registreerunud ja sisselogitud kasutajana nupu “Kutsu vaatama“.

Väljale “Lisa e-posti aadresse saajateks” saad komaga eraldatult kirjutada oma sõprade e-posti aadressid, kellele tahad teavitust saata. Peale seda pead kindlasti “Lisa aadress” nuppu vajutama, et õiged aadressid “Kirja saajad” kasti tekiks - kui seda ei juhtu, on midagi valesti läinud, proovi siis ühe aadressi kaupa lisamist. Veelgi mõnusam on teavitada neid sõpru-tuttavaid, keda olete lisanud oma “Tuttavad” lehel ning kes on seal vastavatesse tuttavate gruppidesse jagatud. Vali kas perekond, parimad sõbrad, töökaaslased, mõni oma loodud grupp või lihtsalt üksikud Nagi tuttavad ning pane nad “Lisa =>” nupuga saajate hulka. See on jälle üks hea põhjus kõik oma tuttavad Nagis eelnevalt defineerida ning nad tuttavate-sõprade hulka lisada. Nii säästad hiljem oma vaeva ja Nagi kasutamine muutub kiiremaks.

Saajate valimise järel saad kohandada kirja pealkirja ja sisu. Lihtsamal juhul sobivad aga ka vaikimisi pealkiri ja sisu ning võid kohe “Saada” nuppu vajutada. Nii saavadki sõbrad-tuttavad teate kas albumi või foto kohta. Nagi kasutajatele läheb vastav Nagi teade, välistele kasutajatele tavaline e-post.

Teateid saab saata nii enda kui ka teiste Nagi kasutajate huvitavate fotode ja albumite kohta. Edukat teavitamist !
Olete küsinud piltide ja albumite kasutajaõiguste, näiteks nende privaatseks või vaid teatud gruppidele nähtavaks tegemise kohta.

Nagi annab õiguste osas palju võimalusi. Iga foto saab olla korraga mitmes albumis, lisaks ka lihtsalt fotode all, igal pool võivad tal olla aga erinevad õigused. Seetõttu tuleb õiguste andmisel ja haldamisel tähelepanelik olla.

Kui te näiteks tegite albumi, muutsite selle privaatseks kas endale või mõnele grupile ja siis lisasite pildid, siis on ka need pildid samade õigustega kui album, ehk privaatsed või grupile nähtavad. Kui te laadisite pildid aga enne üles ja siis tegite albumi ning ütlesite iga pildi juures, et ta oleks seal albumis, siis albumi õigused antakse pildile vaid seal albumis. Lihtsalt fotode all jäävad piltidele just need õigused, nagu neil alguses üleslaadimisel olid, ehk siis vaikimisi kõigile avalikud.

Üldisel fotode lehel pildi õiguste muutmiseks peate seda just konkreetse pildi Redigeeri nupu alt tegema.

On täiesti taotluslik, et ühes albumis saab pilt olla kõigile avalik, teises vaid sõpradele nähtav ning kolmandas vaid teile endile. See on meelega nii, et anda kasutajatele laiemad võimalused õiguste halduses.
Kui tahad Nagi privaatseid albumeid jagada sõpradega, kes veel ei ole Nagi kasutajad, saad selleks teha albumi, millele nad sinu poolt saadetud linki teades ligi saavad.

Albumit luues vali tüübiks “Privaatne,” peale mida tekib sama tulba lõppu valikuvõimalus “Luba privaatlingiga ligipääs”. Peale “Loo album” vajutamist leiad järgmisel lehel kastist “Detailid” privaatlingi “Albumi aadress teistele saatmiseks” - seda võidki sõpradele jagada. Ilma seda privaatlinki teadmata keegi albumit vaadata ei saa ning Nagi seda kusagil ei avalda.

Kui tahad, võid albumi loomisel vaatamisvõimaluse anda ka oma Nagi eeldefineeritud tuttavate gruppidele - nemad näevad seda albumit siis kohe oma tuttavate albumite all ning ei pea salalinki kasutama. Teised, kes pole Nagi kasutajad, saavad aga albumile ligi vaid albumi privaatlinki teades.

Mugavaim võimalus privaatlingi laialisaatmiseks on iga albumi kohal paiknev “Kutsu vaatama” nupp, mille kaudu sõpradele teavituse saatmisel pannakse privaatlink kohe kirja teksti.

Privaatlingi asemele uut genereerida või seda maha võtta saad albumi “Redigeeri” nupu alt.

Palume arvestada, et privaatlingi turvalisus pole kindlasti nii suur, kui vaid Nagi tuttavate gruppidele õiguste andmine. Privaatlinki on lihtne edasi saata ja seetõttu võib see teie sõprade-tuttavate käest kuhugi ringlema minna, siis näevad sinu pilte ja albumeid ehk ka need, keda sa vaatajate hulka ei taha. Õiguste andmisel gruppide kaupa kontrollitakse iga kord vaataja kasutajanime ja salasõna, seetõttu on see tunduvalt kindlam viis õiguste piiramiseks.
Mugavaim viis Nagis vaid sõpradele nähtavaid albumeid luua on andes neile privaatsed tuttavate gruppidel põhinevad vaatamisõigused. Selleks vali "Loo album" valikus õigusteks "Privaatne" ning määra, millise tuttava grupi kasutajad albumit näevad.
Nagis saad lihtsalt fotosid enda mobiili taustapildiks tellida. Igast fotost üleval paremal leiad lingi "Tee mobiilitaustaks". Edasi saad valida oma mobiili tootja ja mudeli, seejärel fotolt just selle koha, mida taustapildiks tahad. Siniste nurkadega kasti saab nii liigutada kui ka nurkadest valitud ala suurust muuta. Seejärel saadad 25-kroonise SMS'i vastava koodiga lehel antud numbrile. Vastussõnumiga saad lingi, millega on võimalik taustapilt endale mobiili tõmmata. Nii saadki meeldivast pildist endale mobiili taustapildi tehtud.
Pilte küll keeratakse, aga veebibrauser IE või Firefox vms näitab vahel lihtsalt vana versiooni, kuna hoiab üks kord tõmmatud pilti puhvris. Peale pildi pööramist peate lihtsalt kogu lehele või albumile refreshi ehk uuesti laadimise tegema. Kui tavaline reload nupu vajutamine brauseris ei aita, siis võib Firefoxis või IE's vajutada Ctrl+F5 (või hoida Reload nupu vajutamisel all Shift klahvi) lehe ja seal olevate piltide uuesti laadimiseks. Loodetavasti see aitab.

Seadetest saate muuseas valida ka selle, kas piltide üleslaadimisel pöörata automaatselt neid pilte, millele kaamera on pööramist nõudva info kaasa pannud.
Võistlusalbum on tore ühine fotomäng, mille käigus kasutajad valivad kõigist albumisse pandud fotodest parima ning koostavad hääletusega edetabeli. Samuti saab võistlusele ehk jagatud albumisse oma fotosid lisada teised kasutajad. Albumisse sisenedes antakse vaatajale ette 2 juhuslikult sellest albumist valitud pilti ning ta peab oma hääle andma sellest paarist parimale. Antud häältest koostatakse edetabel.

Võistlusi saab luua igaüks, need kajastuvad sinu enda albumite lehel teiste albumitega koos.

Võistlusalbumit saab ka gruppi postitada - nii saab gruppides toredaid võistluseid pidada.

Uue võistluse käivitamiseks pead albumi omanikuna sinna lisama vähemalt 3 fotot. Alles siis läheb võistlus käima.

Lihtsamal juhul on võistlusalbumis vaid omaniku fotod. Omaniku soovi korral saavad albumisse fotosid lisada ka kõik teised kasutajad. Omanik otsustab, kas iga kasutaja saab albumisse lisada maksimaalselt 1, 3 või 5 pilti.