Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru NB! Sulgeme oma teenused 1. augustil 2020

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Muud teemad:

Videoklippide töötlusest
Viimane kiri: 26.10.2008 19:40

naine11
Viimane kiri: 26.10.2008 19:40

Videod stardivad iseenesest
Viimane kiri: 12.10.2007 21:37

Toru - kas Google video eesti moodi!


Kogu selle projekti eestvedajale Jüri Kaljundile sai enam kui pool aastat tagasi ettepanek tehtud, et Nagi on piltide ülespanemiseks küll suurepärane koht, kuid videosid pole kuhugi panna. On olemas küll Youtube mis ei kannata kriitikat kuna kasutab videode mahamängimiseks flashi. Google video (mis on tegelikult sama) on veidi parem, kuna võimaldab videosid ka privaatseteks teha, kuid kvalideet jääb samaks - nigelaks. Stage6 on väga hea, kuna sinna saab panna kvalideetseid videiosid, kuid privaatsusvõimalused puuduvad. Lõpuks leidsin rapidshare kellel on kõik võimalused olemas ja raha ka just palju ei taheta.
Nüüd siis tuli Toru oma Nagi kõrvale ning mõtlesin et nüüd siis oleme jõudnud lõpuks sinnamaale, kus ma saan kõik oma faild ühte kohta panna, kuid võta näpust - tegemist on siis järjekordse Google videoga millele on pandud mahu ja pikkuse piirangud! Samuti ei toetata 16:9 formaati! Kas ikka on mõtet resursse kulutada selle toru ülevalpidamisele, kui tegelikult ei pakuta midagi sellist mida juba mujalt ei saa?! Ma ei suutnud esimese hetkega leida isegi mitte linkimisvõimalust, kas ma pean tõesti video lingi lehe "source" koodist välja lugema?!
Et minu jutt ei muutuks ainult lahmimiseks, siis teen ka mõned ettepanekud, et teenus kasutajasõbralikumaks muuta.
Kindlasti peaks olema võimalik linkimine täpselt samasugusel kujul nagu Nagi fotodegi puhul. Mind ei huvita absoluutselt, mis hinde annavad teised inimesed minu fotodele-videodele ning paljud ühte või teist faili vaatamas on käinud. Ei tunne nagu vajadust enda upitamiseks mingisugustes sotsiaalsetes keskkondades vaid tahan hoida tagasihoidlikku profiili ning pidada oma kodulehte. Kuna veebimajutus on siin eestis ikka veel mahu poolest väga kallis, siis linkimine tuleb kusagilt mujalt tunduvalt odavam ja ma pean saama linkida seda mida ülesse panin, mitte et minu failid muudetakse kehvemaks. Flash on ka muidugi kena ning väga kasutajasõbralik teiste kasutajate suhtes, kuid võimalus pääseda ligi originaalfailile peaks siiski säilima!
Ootan siis pikisilmi edasiarendusi nii failiformaatide, linkimise kui ka pikkuse-suuruse kohalt, sest praegu on endiselt parim lahendus Rapidshare otselinkimisteenus millel on küll nii konto kui ka andmemahu eest maks, kuid ma ei eeldagi et midagi saab tasuta, lihtsalt mul ei ole kellelegi midagi maksta kui keegi siin Eestis ühtegi sellist teenust ei paku. Äkki teeks siis midagi korralikku?
Autor: Uljam Teuli (lisatud 20.10.2007 12:52)