Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Muud teemad:

Ebaturvaline ühendus
Viimane kiri: 04.10.2017 01:33

Albumite allalaadimine
Viimane kiri: 09.12.2014 22:04

reklaamid
Viimane kiri: 05.10.2012 15:55

spämm
Viimane kiri: 18.07.2010 16:30

Link: teata rikkumisest???


Hiljuti kerkis nagi.ee-s esile teema pildi autoriõigused ja nende kuritarvitamine. Olen ise ka selle üle palju mõelnud ja paari nagistajaga sellest rääkinud. Reaalsus on see, et me ei suuda omi pilte 100% kaitsta. Kuid see on juba teine probleem, mis on laiahaardelisem...

Selle sissejuhatusega tahaks tulla nagi.ee-sse kui portaali, kus ei oleks pilte, mis rikuvad autoriõigusi. Selge on see, et kõike pilte ei suuda otsese tsensuuri alla panna. See oleks selle pildimahu juures siin hullumeelne ju (üle 30 miljoni pildi?).

Siin tekkiski mõnel nagistajal idee, et võiks panna piltidele juurde lingi, kus saab teavitada rikkumisest. Olgu selleks siis autoriõiguste rikkumine, pornograafilise sisuga pilt või mingil muul moel kedagi solvav pilt. Samas võib selle lingiga anda teada ka inimese profiili kohta, kui see on ilmselgelt kellegi teise oma, mitte nimetatud isik (selles peab siis täitsa kindel olema ja erilisi oletusi pole mõtet teha). Nimetatav link võiks asuda samas kandis kus järgmised lingid asetsevad: Telli paberfoto › Tee mobiilitaustaks › Saada e-kaart ›

Võimalik, et sellest on juba räägitud ja ma lihtsalt olen selle kahe silma vahele jätnud. Ise arvan, et see oleks hea lisa kõikidele nagistajatele, kes tahavad seda keskkonda “puhtana” hoida, et endil meeldivam oleks.

Arvan, et see on täiesti teostatav, ent millises formaadis.

See väike mõte meil tekkis...


Autor: estpos (lisatud 09.01.2008 14:14)
 
Hetkel palume rikkumistest teada anda lihtsalt mailiga info@nagi.ee, see on kõige lihtsam. Meie teises fotosaidis Fotoalbum on link teata ebasobivast pildist täiesti olemas, omame seega täiesti sellega kogemus, võimalik, et lisame selle ka tulevikus Nagisse. Samas teatatakse ka praegu mailiga meile pidevalt rikkumistest.

Siin on aga mitu aga. See teema pole nii lihtne.

Suvalise kasutaja kiri teemal, et see pilt tundub kahtlane, pole veel alus kustutamiseks. Kõigepealt peab autor kuidagi tõestama, et tegu tema pildiga. Sageli juhtub, et 2 inimest mõlemad väidavad, et see on nende pilt. Nüüd on meil väga raske otsustada, kas pilt kustutada või ei - kui seda teeksime, on 50% tõenäosus rikkuda päris autori õiguseid. Kui me kustutame pildi, mis on tegelikult ikka selle inimese tehtud, teeme halba temale. Seda olukorda juhtub palju igasugu inimeste piltidega, sulle ei meeldi, et sa seal peal oled (isegi kui see on avalikus kohas tehtud mitte-kommerts foto ehk seadusega lubatud), siis valetataksegi, et ollakse pildi autor.

Teine asi on juhtudega, kus pilt tundub küll mõne teise autori oma, kuid selle originaali ülespaneku kohas on lubatud selle kopeerimine (kehtib paljude wallpaperite, desktopide, MSN display picture'te kohta). Neid üles pannes ei riku inimene midagi, kuigi see vaatajale nii võib tunduda.

Küsimusi on veel palju, Nagil aga puuduvad võimalused ja õigused uurimiste ja jälitustoimingute läbiviimiseks. Seetõttu saab lahenduse sageli anda vaid kohus või politsei, mitte aga meie - me osutame neile vajadusel küll igasugust koostööd.
kasutaja: Jüri Kaljundi (17.01.2008 10:51)
 
Mis puudutab muuseas võõra inimese kontosid, siis selles osas meie kindlasti kustutamist ja uurimist ette ei võta. See on kindlasti teema, millega peab kohtusse või politseisse pöörduma, vaid nemad saavad tõelised tegutsejad ja nimekaimude olemasolu Eestis ja maailmas välja selgitada.
kasutaja: Jüri Kaljundi (17.01.2008 10:53)