Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Muud teemad:

Ebaturvaline ühendus
Viimane kiri: 04.10.2017 01:33

Albumite allalaadimine
Viimane kiri: 09.12.2014 22:04

reklaamid
Viimane kiri: 05.10.2012 15:55

spämm
Viimane kiri: 18.07.2010 16:30

Ettepanekud


Mõned ideed minu poolt.

Siiani aretasin ise oma kodulehte, kuid kuna ainult piltide hoidmiseks läks suure veebikonto pidamine liiga kalliks, siis ostsustasin kogu oma fotokoguga Nagisse ümber kolida. Fakt, et minu pildid ei mahu gigasesse ruumi isegi siis ära kui konverdin kõik pildid suurusesse 600x800 piksit, sundis mind tasulist kontot tellima. Kõik pakettide hinnad ja suurused on ilusti ära toodud, kuid kusagilt ei suutnud leida võimalust anda tasulise paketi tellismuseks avaldus sisse. Nii saatsingi kontaktina toodud aadressile kirja. Kuna tegemist on sisuliselt ainsa tulutoova allikaga, siis paketi vahetus või tellimine peaks olema kõige lihtsam ja kättesaadavam asi kogu lehel. Piisaks profiili juures ju lihtsalt klikitavast nupust või linnukestest mille hulgast saab valida endale sobiva ning vastavalt sellele saadetakse meilile arve.

Teine tõsisem mure on muidugi piltide sorteerimise juures. Selle üle vaevasin ma ka pikalt pead kui oma lehte tegin ning siis leidsin lahenduse: kronoloogiline järjekord. Siin aga ei ole võimalik samasugust meetodit kasutada, sest albumide alla ei ole võimalik alaalbume luua. Kui selline võimalus mingit moodi tekiks siis oleksin ma väga tänulik, sest fakt on see et kõik pildid mis ma tahaksin Nagisse ülesse riputada ei ole alati albumit väärt. Piltide leidmine nende tegemise järjekorras lihtsustaks tunduvalt sorteerimist. Hetkel hakkasin ma pilte jagama, isikute, sündmuste, asukohtade jms järgi, kuid arvatavsti tekitab see väga suure segaduse, sest albume ei ole võimalik sorteerida isegi mitte tähestikulises järjekorras.

Väikest probleemi nägin ma veel selles kui üks foto on jagatud mitme albumi vahel, siis kõiki fotosid järjest vaadates võid sa ühe ja sama pildi otsa sattuda mitmel korral. Üldises nimekirjas võiks selline asi kuidagi välditav olla, et sinna kuvatakse iga pilt ainult ühel korral olenemata sellest mitmes albumis ta tegelikult väljajagatud on.

Gruppidega tekkis ka väike segadus, kui ma tahan gruppi lisada kellegi oma kontaktidest , siis nupp "lisa" seda ei tee vaid tuleb kasutada nuppu "halda". Ma leidsin selle lisamise võimaluse siiski üles, kuid võimalik, et paljud ei suuda seda leida ning kui järjepidevust piisavalt ei ole, siis jääbki see grupeerimise võimalus kasutamata. Seoses sellega ongi mul ettepanek avada võimalus "lisa" nupu alla paigutada ka oma tuttavate lisamise võimalus gruppi. Asja muudaks selgemaks ka see kui muuta nimesid: "lisa ja halda tuttavaid", "lisa liikmeid" - kuigi see ei ole ka vist kõige parem, ei tule mul praegu ühtegi helgemat ideed. Äkki keegi oskab midagi paremat välja pakkuda.

Ma loodan, et minust ei saada valesti aru, ning minu monoloog ei ole mitte kriitika vaid viis mismoodi mina asju näen ning ehk ei ole minu nägemus kõige halvem.
Autor: Uljam Teuli (lisatud 23.10.2006 00:14)
 
Nüüd siis uued paketid ja uued hinnad! Kas tõesti albumide hulk mõjub kogu süsteemile nii halvasti, et nende hulk on piiramata ainult kõige kallimal paketil. Minule isiklikult ei olegi andmemaht kõige olulisem, sest kuus teen ma 4 GB jagu fotosid ning nende säilitamine nagis ei ole mulle kindlasti taskukohane. Küll aga sooviksin neid teistele näidata, kuid niisama üksteise otsa pilte ka kaduda ei tahaks ning sorteerimise juures eelistaksin just albume kasutada, seda aga mul teha ei lasta. Miks see küll nii on. Mulle oleks sobinud suurepäraselt see 5 GB pakett millel oli piiramatu hulk albume, isegi siis kui kuumaks oleks olnud 200 kr aastas, aga 900 kr aastas maksta 24 GB eest on minu jaoks nii mahult kui ka hinnalt liiga palju :(
kasutaja: Uljam Teuli (26.10.2006 12:45)