Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook
Muud teemad:

Ebaturvaline ühendus
Viimane kiri: 04.10.2017 01:33

Albumite allalaadimine
Viimane kiri: 09.12.2014 22:04

reklaamid
Viimane kiri: 05.10.2012 15:55

spämm
Viimane kiri: 18.07.2010 16:30

nagi.ee ja alaealised


selline küsimus, kas tegelt ei peaks olema mingigi filter, et avalikes albumites ei oleks alaealiselt endeid poseerimas vöi siis keegi nendest pilte levitamas.

näiteks sobiks see http://nagi.ee/photos/tankister/23381/
Autor: busse (lisatud 21.10.2006 12:54)
 
Raske aga kindlasti arutamist vääriv teema, mille osas kõik ettepanekud on teretulnud.

Ühelt poolt ei jõua Nagi kõiki pilte läbi vaadata, ka ei ole see otseselt meie eesmärk, kuna pakume vaid tehnilist lahendust piltide ülespanekuks.

Teiselt poolt on fotode puhul väga raske välja selgitada, ega mõni neiu või noormees alla 18 aastane ei ole. Uurimist saab algatada vaid politsei, meie saame usaldada vaid kasutaja poolset kasutajatingimuste täitmist. Muu maailma kogemused seda tüüpi uurimustel näitavad sageli seda, et tegu on siiski täisealistega, kuigi mõnele nad 16- või 17-aastastena tunduda võivad. Seetõttu võiks mõne pildi kõrvaldamine tähendada kasutaja vabaduse liigset piiramist.

Kindlalt ja nähtavalt alaealiste pildid Nagi aga tõesti blokeerib.
kasutaja: Jüri Kaljundi (21.10.2006 19:31)
 
Kuigi Nagi pakub vägagi teretulnud tehnilist abi piltide hoiustamisel, arvan, et tulemus selles osas, et tsensuurita on populaarseimad alasti naiste koledad fotod (ilusate fotode vastu pole mul midagi) ei peaks kedagi üllatama. Olen üritanud tolerantsi säilitada ja ajaga kaasas käia aga vist ei õnnestu. Kaalusin tõsiselt oma piltide nagistamise lõpetamist aga see tundus allaandmisena. Arvan, et Nagi võiks võtta endale õiguse kasutajatingimustes viidatud tsensuuri tõsisemalt kasutada. Pakun, et läbi ei peaks vaatama kõiki pilte vaid
1) Algust teha näiteks Popimate piltide tõsise jälgimisega.
2) Mina soovitan selle lingi aga üldse kaotada. Tundub liiga radikaalne? Aga mõelge edasi: Popimate fotode link teeb nagi jälgimise kiireks ja lihtsaks!? Aga kas kõik asjad peavad olema lihtsad? Lingi puudumine paneks ehk külastajaid tihedamini nagis viibima - sest siis tuleb ju ise jägida, mida siia üles pannakse (ma arvan et noorte huudisimu on selleks piisavalt suur) ja kõige muu seas märgatakse ehk ka tõesti toredaid ja häid pilte ja taibatakse et pildid rabast või kassi silmadest on tegeliklt ka väga ilusad..isegi lahedamad. Ilmselt hakatakse siis oluliselt rohkem klikkima Enim kommenteeritud piltidel...ning ring hakkab uueti tööle...

Või on mu aretule ebaloogiline ja põhineb minu loomuomasel optimismil ja ma olen tegelikult lootusetult NAIIIVNE?
kasutaja: punakadri (22.10.2006 13:31)
 
minu viimste aastate lemmik www.pbase.com on väga ilusti kasutajatingimustes ära näidanud, miDA nad heast miatsest arvavad ja see töötab!!!! : "PBASE reserves the right to remove or categorize images in any way it sees fit.
If a user uploads something of questionable legality or taste, it may be removed without notice.
Users agree to accept all liability for the legality of content they submit and will not hold PBASE responsible for any damages that result." VÕTKE EESKUJU- piisab sellest kui pilt ületab hea maitse piiri...

kasutaja: punakadri (22.10.2006 13:44)
 
aga igal inimesel on oma hea maitse piir. mina, kui täisealine inimene ja tänaseks juba vanem generatsioon. eeldan, et alaealiste pilte ei reserveeritaks nii vabalt siin (seda tehakse niigi täiskasvanute lehtedel minuteada). muidugi on kaheldav, mis ja kes on alaealine, kui kasutajakonto on nt tehtud x vanusega mehe nimele, aga pildid paljad noored neiud. kui tegemist töesti täiskasvanute omadega, siis sel juhul vöiks olla nende nägemine siiski piiratud, et ei tekiks olukorda, kus lapsevanem näeb kuidas tema vösuke kiimleb nagis paljaste naiste piltide peale. vaevalt see möjub ka siinse keskkonna mainele ja kes teabki, saab sellest äkki selle tagajärjel reit2, mis alatasa viimasel ajal halvas valguses meedias jookseb läbi.

nagi vöiks kuidagi jah vaadata läbi, mis on populaarsemad ja anda mingisuguse hinnangu hetke teemale. aga see eeldaks rohkem kasutajate ideid siia :)
kasutaja: busse (22.10.2006 21:19)
 
Minuarust võiks kasutajatel olla võimalus tagida pildid "potentially offensive" ehk mis iganes võiks selle eestikeelne vaste olla. sealt saaks vajadusel filtrit edasi arendada -- näiteks lasta oma profiilis määrata, et sulle selliseid pilte ei näidata vms.
kasutaja: henrikroonemaa (22.10.2006 23:00)
 
Minu arvates ei ole sellel teenusel "enamvaadatud pildid" mingit mõtet, sest siililegi on selge mida sellest kategooriast leida võib. Enda albumisse satts ka üks foto kui pildistasin Rahvusraamatukogu juures päevitavat näitsikut ja sellest sai tolle päeva kõige vaatatum pilt, samas kui mul on kümmnete kaupa loodusfotosid mille üle olen ma uhke ning mida tahaks ta teistele näidata, kuid mingisugust vastukaja need ei leia.
Kui nüüd teema juurde tagasi tulla (ma pole sinna veel jõudnudki) siis tsensuur ei teeks paha kui inimesed ei mõista osasid fotosid privaatseks teha mis teistele vastukarva on. Ja sellised pildid ei saavutaks ka populaarsust kui neile otseselt ei viidataks, aga seda just "enamvaadatud piltide" link teebki!
kasutaja: Uljam Teuli (05.11.2006 02:14)
 
Minu soovitus hetkel kõigile: kasutage rohkem pildi kohal olevat "Lemmik" nuppu ja kommenteerimist. Algusest peale on populaarsed fotod olnud mõeldud olema midagi Flickri interestingness sarnast, mis arvestab vaatamiste arvule lisaks kommentaaride, lemmikuks lisamiste jms arvu. Hetkel aga on kommentaare ja lemmikuid nii vähe, et nende baasil pole saanud popimate edetabelit üles ehitada. Igal juhul katsetame selles osas edasi ja katsume leida paremaid "valemeid".

Teine variant oleks arvestama hakata ka pildi autori või lemmikuks lisajate vms isikut, aktiivsemate ja tublimate kasutajate tegevus tõuseks nii rohkem esile. Saaks minna isegi nii kaugele, et sisse seada "moderaatorite" ametikohad, nii, et osad kogukonna liikmed teeks mingi valikutöö ära (kasvõi sellesama Lemmik nupu abil).

Puhtalt 1-5 palli skaalal hindamist oleme tahtnud vältida, sest see toob veelgi rohkem ebavõrdsust esile ja ei pruugi üldse häid pilte etteotsa tuua.

Küsimus on ju pigem selles, kuidas tõsta ilusad loodus- vms fotod rohkem esile, mitte kuidas teisi maha suruda. Popimate lingi äravõtmine vähendab vaid Nagi kasutatavust, ja kes ei taha, ega seal polegi vaja klikkida. Kuidas aga teha juurde teistsuguste fotodega popimate linke?

Teine soovitus lisaks lemmikute ja kommentaaride lisamisele on rohkem gruppe kasutada. Just gruppides peaks nt loodusfoto vms rohkem esile kerkima. Tulevikus saab siis ka grupi sees fotosid järjestada vastavalt lemmikuks lisamise, vaatamiste jms arvule.

Kindlasti on see diskussioon aga vajalik, kõik mõtted on teretulnud.
kasutaja: Jüri Kaljundi (06.11.2006 14:21)
 
Nüüd siis arvestab popimate piltide link fotode all lisaks vaatamiste arvule ka palju muud: kommentaaride, lemmikuks lisamiste jms arvu.
kasutaja: Jüri Kaljundi (07.11.2006 14:58)