Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru NB! Sulgeme oma teenused 1. augustil 2020

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook

Kingi muuseumile päev oma elust!

Kingi muuseumile päev oma elust!

Üleskutse jäädvustada end Eesti Rahva Muuseumi 100. juubelipäeval

Tingimused ERM lehel
Näidislood ERM lehel
Auhinnad ERM lehel

Eesti Rahva Muuseum tähistab 14. aprillil oma 100. sünnipäeva. Sellel tähtpäeval kutsume teid jagama Eesti Rahva Muuseumiga ühte päeva oma elust. Kuidas möödus teie elus 14. aprill 2009. aastal? Millised olid teie selle päeva tööd ja toimetamised, mõtted ja elamused? Kas see päev läks teil korda? Kas see oli tavaline või ebatavaline päev?

Eesti Rahva Muuseum on ellu kutsutud sada aastat tagasi selleks, et meil oleks üks koht, kus on hoiul Eesti kultuurivara: esemed, tekstid, fotod ja filmid. Kõik need aitavad kirjeldada ja mäletada Eestimaal elavaid ja elanud inimesi, nende igapäevast elu ja pidupäevi.

Oma päeva jäädvustamisest võite meile alates 15. aprillist kuni 1. juunini saata nii lugusid, fotosid, kollaaže kui ka filme. Kirjeldus võib sisaldada kogu päeva ülevaadet või kõige olulisemaid detaile päevast. Mida põhjalikum ja emotsionaalsem on kirjeldus, seda väärtuslikum on materjal muuseumi jaoks. Võite teha sissekandeid ERMi Orkuti ja Facebooki kommuuni, Nagisse, Torusse, Eesti Hetkede portaali jm. Teie lood leiavad koha järgmisteks sajanditeks ERMi arhiivis ning valitud lood uus hoones püsinäitusel. Soovi korral võite muuseumisse tuua ka selle päevaga seotud esemeid või muid materjale, mis päeva iseloomustavad.

Lisa igale fotole kindlasti detailne kirjeldus, mida fotol kujutatud on või mis tegevust jäädvustatud. Näidispilte kirjeldustega saad vaadata siin.

15. aprillil kutsume teid muuseumisse, et tähistada koos teiega muuseumi 100. juubelit. Avatud on mälukeskus, kus teie päeva kirjeldusi vastu võetakse. Toimuvad kontserdid, ekskursioonid, loengud ja esitlused, avatud on kõik muuseumihooned ja eelregistreerimisel on võimalus tutvuda kogude ja hoidlatega.

Nagis on osalemiseks mitu varianti:
1. Laadige oma fotod Nagisse siin olevasse konkursikeskkonda.
2. Pange fotod oma Nagis kontole eraldi albumisse ja teavitage sellest ERM'i osavõtuankeedi kaudu.

Materjalid mis muuseumisse jõuavad on avalikud ning kõigile kättesaadavad. Käesolevaga loovutate siia pilte üles laadides Eesti Rahva Muuseumile üleslaetavate materjalide varalised õigused, lubate neid arhiveerida digitaalselt ja paberil Eesti Rahva Muuseumis ning kasutada muuseumi põhikirjaliste eesmärkide täitmiseks. Samuti annate Eesti Rahva Muuseumile õiguse viidata teie isikuandmetele ning ees- ja perekonnanimele.

Lisainfo: ERMi peaarhivaar Tiina Tael, tiina.tael@erm.ee, 7350 420