Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru NB! Sulgeme oma teenused 1. augustil 2020

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga
  Login with facebook

Toidufoto

Hindame kõrgelt Eesti toidukultuuri ja meie traditsioonide mitmekülgsust. Lisaks Eesti rahvatoidule on meie elus koha leidnud ka põnevad maitseelamused teistest riikidest. Austame nii kokanduses, serveerimises kui ka fotokunstis improvisatsiooni ja julgeid katsetusi. Konkursi korraldamisega soovime osalejatele esitada väljakutse tekitada vaatajates isu - nii uute maitseelamuste kui ka põneva serveeringu ja kenade kommete järele.


Kategooriad


Ise tehtud - hästi tehtud. Fotod omatehtud toitudest. Peab olema lisatud ka retsept, viide retseptile või vähemalt koostisainete nimekiri.

Pidulaud. Kaunilt kaetud laud. Pidulik õhkkond. Maitsekas serveering.

Eesti toit. Siin kategoorias void ise lahti mõtestada Eesti toidu. Vaata ka http://www.eestitoit.ee

Vein ja toit. Oodatakse improvisatsioone veini (ja toidu) teemal. Parimale on auhinna välja pannud MTÜ Veinimaailm.

Isuäratav. Oodatud kõik toidukultuuriga seotud jäädvustused mida iseloomustab sõna "isuäratav". Pilt võib olla nii toidust, toiduainetest, toidu valmistamisest jne.


Üldised fotode esitamise reeglid


  • Iga autor tohib konkursile esitada kokku kuni 10 fotot. Fotod ei pea kategooriate lõikes ühtlaselt jaotuma. Üks foto ei saa võistelda mitmes kategoorias.
  • Fotosid võib konkursile esitada ainult autor ise.
  • Pilt ei tohi olla mitmest fotost kokku pandud.
  • Korraldajatel on õigus nõuda kõigilt auhindamisele minevate piltide autoritelt pildi originaalkaadrit enne lõpliku otsuse tegemist. Retseptid (või viited retseptile) või koostisainete kirjeldused on iga pildi juures teretulnud. Kategoorias "Ise tehtud - hästi tehtud" peavad need olema kindlasti lisatud.
  • Osaleda ei tohi konkursi korraldamisega seotud isikud.
  • Osaleda ei tohi teistel konkurssidel auhinnatud või äramärgitud tööd.

Fotode formaat, märgistamine ja esitamine


Pildid tuleb esitada JPG formaadis pikema servapikkusega vähemalt 2000 pikselit.

Fotod tuleb üles laadida nagi.ee lehel olevat veebivormi kasutades. Fotode saatmisel veebivormi kasutades tuleb esitada oma korrektsed andmed: nimi, telefon, vanus ja e-posti aadress. Kõigile piltidele tuleb lisada pealkiri ehk pildi nimi.


Õigused korraldajatel ja toetajatel


Korraldajatel on õigus tasuta kasutada auhinnatud tõid konkursist teavitavatel ja edendavatel eesmärkidel näitustel, konkursikogumikes ja meediaväljaannetes koos autori nime äratoomisega. Lisaks kuuluvad kõik konkursile saadetud tööd avalikustamisele konkursi internetikeskkonnas. Avaldamisele ei kuulu selgelt tehniliste puudustega ja teemavälised pildid.

Auhindamata tööde kasutamine on lubatud ainult autoriga eraldi kokkuleppimisel.

Korraldajad jätavad endale õiguse konkursi käigus reeglite täpsustamiseks ja täiendamiseks.